четвер, 2 червня 2016 р.

Українська народна казка "Кришталева гора"

Був собі цар. Десь на кінці його царства була кришталева гора, а в тій горі жив змій. І стала та гора рости і те царство в себе втягати, і вже більше, як пів царства під горою було. І став змій такий сміливий, що по всьому царству вже літає, худобу й людей хапає та їсть. Ухопив і царську дочку, але вона була дуже гарна, і змій її не з’ їв, тільки в кришталеву гору замкнув.
Сидить там царівна і плаче, а гора все росте. І проголосив цар, що хто змія уб’є, а кришталеву гору розтопить, за того дочку віддасть і все царство йому відпише.
А в сусіднього царя та був син, Іван-царенко. Він колись на полювання ходив, і вкусила його мурашка.

Хотів він ту мурашку роздавити, а вона й стала проситись:
— Пусти мене, Іване- царенку, на волю, я тобі в пригоді стану! Пустив її царенко, та й забув про неї.
Та коли став цар охочих кликати, щоб царівну визволили, пригадав царенко ту мурашку. Вийшов у поле, та й став її кликати. Де взялась мурашка та й питає:
— Чого ти, Іване-царенку, хочеш?
— Хочу кришталеву гору розтопити і царівну визволити. І дала йому мурашка золоте насіннячко. Підложив його Іван-царенко під кришталеву гору і стала та гора топитися, стала з
під неї вода текти. Бачить змій, що біда, та й ліг поперек дороги, хотів воду затримати, а вода прибула, і змій у ній утопився.
А царівну Іван-царенко забрав з кришталевої гори, привів її до батька, та й одружився з нею; а як помер старий цар, то все царство перейшло до Івана-царенка.

0 коментарі :

Дописати коментар